Viewer (1.0.1-alpha1) - en to hr translation catalogue (69 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Previous
hr: Prethodna

en: Next
hr: Sljedeći

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Support
hr: Podrška

en: Download
hr: Preuzimanje

en: File
hr: Datoteka

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: Number
hr: Broj

en: Password
hr: Lozinka

en: Weight
hr: Težina

en: Link
hr: Poveznica

en: Center
hr: Centar

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Summary
hr: Sažetak

en: Open
hr: Otvoreno

en: High
hr: Visoka

en: Low
hr: Niska

en: Format
hr: Oblik

en: Path
hr: Putanja

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Upload
hr: Otpremi

en: Continue
hr: Nastavi

en: Options
hr: Opcije

en: Created
hr: Stvoreno

en: Horizontal
hr: Horizontalno

en: Active
hr: Aktivno

en: Area
hr: Područje

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Contains
hr: Sadrži

en: Is less than or equal to
hr: je manje ili jednako

en: Is equal to
hr: je jednako

en: Is greater than or equal to
hr: je više ili jednako

en: Is greater than
hr: je više

en: Is not equal to
hr: nije jednako

en: N/A
hr: N/D

en: Line
hr: Redak

en: Owner
hr: Vlasnik

en: General
hr: Općenito

en: Table
hr: Tablica

en: Configuration
hr: Postavke

en: Color
hr: Boja

en: Both
hr: Oba

en: Filters
hr: Prečistači

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Sources
hr: Izvori

en: Source
hr: Izvor

en: Empty
hr: Prazno

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Float
hr: Realni broj

en: Hide
hr: Sakrij

en: Subtitle
hr: Podnaslov
