Viewer (1.0.1-alpha3) - en to he translation catalogue (88 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Status
he: מצב

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: Cancel
he: ביטול

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Download
he: הורדה

en: File
he: קובץ

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Number
he: מספר

en: Password
he: סיסמה

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Center
he: מרכז

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Open
he: פתוח

en: High
he: חזק

en: Low
he: חלש

en: Schedule
he: תיזמון

en: Format
he: פורמט

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Timestamp
he: חותמת זמן

en: Upload
he: העלאה

en: Continue
he: להמשיך

en: Options
he: אפשרויות

en: Created
he: נוצר

en: Horizontal
he: אופקי

en: Active
he: פעיל

en: Area
he: איזור

en: Host
he: שם שרת

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Contains
he: מכיל

en: Is less than
he: קטן מ-

en: Is less than or equal to
he: פחות או שווה ל

en: Is equal to
he: שווה ל

en: Is greater than or equal to
he: גדול או שווה ל

en: Is greater than
he: יותר מ

en: Is not equal to
he: לא שווה ל

en: N/A
he: -ללא-

en: Bar
he: סרגל

en: Line
he: שורה

en: Inactive
he: לא פעיל

en: Owner
he: בעלים

en: General
he: כללי

en: Table
he: טבלה

en: Configuration
he: הגדרות

en: Color
he: צבע

en: Both
he: שנייהם

en: Filters
he: מסננים

en: Integer
he: שלם

en: Close
he: סגירה

en: Notifications
he: הודעות

en: Labels
he: תוויות

en: Port
he: פורט

en: Regular expression
he: ביטוי רגולרי

en: Hidden
he: מוסתר

en: Delimiter
he: מפריד

en: Sources
he: מקורות

en: Source
he: מקור

en: Source type
he: סוג מקור

en: Empty
he: ריק

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Changed
he: השתנה

en: Tabs
he: לשוניות

en: Float
he: צף

en: Hide
he: הסתרה

en: Subtitle
he: כותרת משנה

en: Values
he: ערכים

en: Column
he: עמודה

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Is empty (NULL)
he: ריק (NULL)

en: Ends with
he: מסתיים ב

en: Is not empty (NOT NULL)
he: לא ריק, מכיל ערך כלשהו (NOT NULL)
