Viewer (1.0.1-alpha4) - en to cy translation catalogue (64 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Previous
cy: Cynt

en: Next
cy: Nesaf

en: Status
cy: Statws

en: Value
cy: Gwerth

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: File
cy: Ffeil

en: Date
cy: Dyddiad

en: Size
cy: Maint

en: Number
cy: Rhif

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Weight
cy: Pwysau

en: Link
cy: Dolen

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Open
cy: Ar agor

en: High
cy: Uchel

en: Low
cy: Isel

en: Format
cy: Fformat

en: Path
cy: Llwybr

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: Continue
cy: Parhau

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Horizontal
cy: Llorweddol

en: Active
cy: Gweithredol

en: Host
cy: Gwesteiwr

en: Header
cy: Pennawd

en: Footer
cy: Troedyn

en: Contains
cy: Yn cynnwys

en: Is less than
cy: Mae'n llai na

en: Is less than or equal to
cy: Yn llai nag neu yn hafal i

en: Is equal to
cy: Yn gyfartal i

en: Is greater than or equal to
cy: Mae'n fwy nag neu'n hafal i

en: Is greater than
cy: Mae'n fwy nag

en: Is not equal to
cy: Nid yw'n hafal i

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: General
cy: Cyffredinol

en: Table
cy: Tabl

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Color
cy: Lliw

en: Both
cy: Y ddau

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Close
cy: Yn agos

en: Hidden
cy: Wedi cuddio

en: Sources
cy: Ffynonellau

en: Source type
cy: Math o ffynhonnell

en: Empty
cy: Gwag

en: Hide
cy: Cuddio

en: Subtitle
cy: Is-deitl

en: Column
cy: Colofn

en: Starts with
cy: Dechrau gyda

en: Is empty (NULL)
cy: Yn wag (NULL)

en: Ends with
cy: Yn gorffen gyda
