Viewer (1.0.1-alpha5) - en to nl translation catalogue (99 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Value
nl: Waarde

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Download
nl: Downloaden

en: File
nl: Bestand

en: Date
nl: Datum

en: Size
nl: Grootte

en: Number
nl: Getal

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Weight
nl: Gewicht

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Insert
nl: Invoegen

en: Update
nl: Bijwerken

en: High
nl: Hoog

en: Low
nl: Laag

en: Schedule
nl: Inplannen

en: Format
nl: Opmaak

en: Path
nl: Pad

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Upload
nl: Uploaden

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Options
nl: Opties

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Date Format
nl: Datumnotatie

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Active
nl: Actief

en: Area
nl: Gebied

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Contains
nl: Bevat

en: Is less than
nl: Is kleiner dan

en: Is less than or equal to
nl: Is kleiner dan of gelijk aan

en: Is equal to
nl: Is gelijk aan

en: Is greater than or equal to
nl: Is groter dan of gelijk aan

en: Is greater than
nl: Is groter dan

en: Is not equal to
nl: Is niet gelijk aan

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Line
nl: Lijn

en: Data Type
nl: Gegevenssoort

en: Start Date
nl: Begindatum

en: End Date
nl: Einddatum

en: Inactive
nl: Inactief

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Frequency
nl: Frequentie

en: General
nl: Algemeen

en: Table
nl: Tabel

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Color
nl: Kleur

en: Both
nl: Beide

en: Integer
nl: Geheel getal

en: Close
nl: Sluiten

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Port
nl: Poort

en: Regular expression
nl: Reguliere expressie

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Delimiter
nl: Scheidingsteken

en: Sources
nl: Bronnen

en: Manual
nl: Handmatig

en: Source
nl: Bron

en: Source type
nl: Brontype

en: Empty
nl: Leeg

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Email Notifications
nl: E-mailmeldingen

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Upload File
nl: Uploaden

en: Timeout
nl: Time-out

en: Float
nl: Zwevendekommagetal

en: Hide
nl: Verbergen

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Values
nl: Waarden

en: Column
nl: Kolom

en: Starts with
nl: Begint met

en: Extended
nl: Uitgebreid

en: Is empty (NULL)
nl: Is leeg (NULL)

en: Ends with
nl: Eindigt met

en: File Type
nl: Bestandstype

en: Accordion
nl: Accordeon

en: Email Addresses
nl: E-mailadressen

en: Is not empty (NOT NULL)
nl: Is niet leeg (NOT NULL)

en: Bubble
nl: Ballon

en: Number of items per page
nl: Het aantal items per pagina

en: - Select type -
nl: - Type selecteren -

en: Calendar height
nl: Agenda-hoogte
