Viewer (1.0.1-alpha5) - en to sv translation catalogue (96 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Value
sv: Värde

en: Username
sv: Användarnamn

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Download
sv: Ladda ned

en: File
sv: Fil

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: Number
sv: Tal

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Center
sv: Centrerad

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Insert
sv: Infoga

en: Update
sv: Uppdatera

en: Open
sv: Öppen

en: High
sv: Hög

en: Low
sv: Låg

en: Schedule
sv: Schemaläggning

en: Path
sv: Sökväg

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Options
sv: Alternativ

en: Created
sv: Skapad

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Active
sv: Aktiv

en: Area
sv: Område

en: Host
sv: Värd

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Contains
sv: Innehåller

en: Is less than
sv: Är mindre än

en: Is less than or equal to
sv: Är mindre än eller lika med

en: Is equal to
sv: Är lika med

en: Is greater than or equal to
sv: Är större än eller lika med

en: Is greater than
sv: Är större än

en: Is not equal to
sv: Är inte lika med

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Line
sv: Rad

en: Start Date
sv: Startdatum

en: End Date
sv: Slutdatum

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Owner
sv: Ägare

en: Frequency
sv: Frekvens

en: General
sv: Allmän

en: Table
sv: Tabell

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Color
sv: Färg

en: Both
sv: Båda

en: Filters
sv: Filter

en: Integer
sv: Heltal

en: Close
sv: Stäng

en: Notifications
sv: Aviseringar

en: Labels
sv: Etiketter

en: Regular expression
sv: Reguljärt uttryck

en: Hidden
sv: Dold

en: Delimiter
sv: Avgränsare

en: Sources
sv: Källor

en: Manual
sv: Manuell

en: Source
sv: Källa

en: Source type
sv: Källtyp

en: Empty
sv: Töm

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Changed
sv: Ändrad

en: Percentage
sv: Procent

en: Tabs
sv: Flikar

en: Upload File
sv: Ladda upp fil

en: Float
sv: Flyttal

en: Hide
sv: Dölj

en: Subtitle
sv: Underrubrik

en: Values
sv: Värden

en: Column
sv: Kolumn

en: Dataset
sv: Datauppsättning

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Is empty (NULL)
sv: Är tom (INNEHÅLLSLÖS)

en: Ends with
sv: Slutar med

en: File Type
sv: Filtyp

en: Import File
sv: Importera fil

en: Is not empty (NOT NULL)
sv: Är inte tom (INTE INNEHÅLLSLÖST)

en: Bubble
sv: Bubbla

en: Viewer
sv: Åskådare
