Viewer (1.0.1-alpha6) - en to tr translation catalogue (93 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Support
tr: Destek

en: Download
tr: İndir

en: File
tr: Dosya

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Number
tr: Sayı

en: Password
tr: Parola

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Center
tr: Merkez

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Summary
tr: Özet

en: Insert
tr: Ekle

en: Update
tr: Güncelle

en: Open
tr: Açık

en: High
tr: Yüksek

en: Low
tr: Düşük

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Format
tr: Biçim

en: Path
tr: Yol

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Upload
tr: Yükle

en: Continue
tr: Devam et

en: Options
tr: Seçenekler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Active
tr: Etkin

en: Area
tr: Bölge

en: Host
tr: Sunucu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Contains
tr: İçerir

en: Is less than
tr: Küçüktür

en: Is less than or equal to
tr: Küçük ya da eşittir

en: Is equal to
tr: eşittir

en: Is greater than or equal to
tr: Büyük ya da eşittir

en: Is greater than
tr: Büyüktür

en: Is not equal to
tr: Eşit değildir

en: Line
tr: Hat

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End Date
tr: Bitiş Tarihi

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Owner
tr: Sahibi

en: General
tr: Genel

en: Table
tr: Tablo

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Color
tr: Renk

en: Both
tr: İkisi de

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Integer
tr: Tamsayı

en: Close
tr: Kapat

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Regular expression
tr: Düzenli ifade

en: Hidden
tr: Gizli

en: Delimiter
tr: Ayırıcı

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: Source
tr: Kaynak

en: Source type
tr: Kaynak türü

en: Empty
tr: Boş

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Changed
tr: Değişti

en: Percentage
tr: Yüzde

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Upload File
tr: Dosya Yükle

en: Timeout
tr: Zaman aşımı

en: Float
tr: Kesirli

en: Hide
tr: Gizle

en: Subtitle
tr: Alt başlık

en: Values
tr: Değerler

en: Column
tr: Sütun

en: Starts with
tr: İle başlayan

en: Extended
tr: Genişletilmiş

en: Is empty (NULL)
tr: Boştur (NULL)

en: Ends with
tr: İle biten

en: Is not empty (NOT NULL)
tr: Boş değildir (NOT NULL)

en: Endpoint
tr: Uç nokta
