Viewer (1.0.2) - en to be translation catalogue (72 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: Previous
be: Папярэдні

en: Next
be: Наступны

en: Status
be: Статус

en: Value
be: Значэнне

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Type
be: Тып

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Download
be: Сцягнуць

en: File
be: Файл

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Number
be: Нумар

en: Password
be: Пароль

en: Weight
be: Вага

en: Link
be: Спасылка

en: Center
be: Цэнтр

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Import
be: Імпарт

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Save
be: Захаваць

en: Default
be: Прадвызначана

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Insert
be: Уставіць

en: Update
be: Абнавіць

en: Open
be: Адкрыць

en: Schedule
be: Расклад

en: Format
be: Фармат

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Сцежка

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Upload
be: Загрузіць

en: Continue
be: Працягнуць

en: Options
be: Налады

en: Created
be: Створана

en: Active
be: Актыўна

en: Host
be: Хост

en: Header
be: Загаловак

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Is less than
be: меньш

en: Is less than or equal to
be: меньш альбо роўна

en: Is equal to
be: роўна

en: Is greater than or equal to
be: больш альбо роўна

en: Is greater than
be: больш

en: Is not equal to
be: няроўна

en: N/A
be: Не даступна

en: Line
be: Радок

en: End Date
be: Дата Заканчэння

en: Owner
be: Уладальнік

en: General
be: Агульны

en: Table
be: Табліца

en: Configuration
be: Налады

en: Color
be: Колер

en: Both
be: Абодва(едзве)

en: Filters
be: Фільтры

en: Integer
be: Цэлае

en: Port
be: Порт

en: Hidden
be: Схаваць

en: Sources
be: Крыніцы

en: Source
be: Крыніца

en: Empty
be: Пусты

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Float
be: Лічба з плаваючай коскай

en: Hide
be: Схаваць

en: Subtitle
be: Падзагаловак

en: Starts with
be: Пачынаецца з
