Viewer (1.0.2) - en to ku translation catalogue (60 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Previous
ku: پێشوو

en: Next
ku: دواتر

en: Status
ku: ڕەوش

en: Value
ku: نرخ

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Type
ku: جۆر

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Download
ku: داگرتن

en: File
ku: پەڕگە

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Size
ku: قەبارە

en: Number
ku: ژمارە

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Weight
ku: سەنگ

en: Link
ku: بەستەر

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Import
ku: هاوردن

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Summary
ku: کورتە

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Open
ku: کراوە

en: High
ku: بەرز

en: Low
ku: نزم

en: Format
ku: فۆرمات

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: Upload
ku: بارکردن

en: Continue
ku: بەردەوام بە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Active
ku: چالاکە

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Contains
ku: لەخۆیەوە گرتووە

en: N/A
ku: نییە

en: Line
ku: هێڵ

en: Owner
ku: خاوەن

en: General
ku: گشتی

en: Table
ku: خشتە

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: Filters
ku: پاڵێوەرەکان

en: Integer
ku: ژمارەی تەواو

en: Port
ku: دەروازە

en: Hidden
ku: شارراوە

en: Sources
ku: سەرچاوەکان

en: Source
ku: سەرچاوە

en: Empty
ku: بەتاڵ

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Float
ku: ژمارەی کەرت

en: Hide
ku: بشارەوە

en: Subtitle
ku: ژێرنیشان
