Viewer (1.0.3) - en to kn translation catalogue (83 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Support
kn: ಬೆಂಬಲ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Insert
kn: ಸೇರಿಸಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: High
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Low
kn: ಕೆಳಮಟ್ಟದ

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Date Format
kn: ದಿನಾಂಕ ವಿನ್ಯಾಸ

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Bar
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Line
kn: ಸಾಲು

en: Data Type
kn: ದತ್ತಾಂಶದ ಬಗೆ

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: End Date
kn: ಮುಕ್ತಾಯ ದಿನಾಂಕ

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Frequency
kn: ಆವರ್ತಸಂಖ್ಯೆ(ಪ್ರೀಕ್ವೆನ್ಸಿ)

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Both
kn: ಎರಡೂ

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Integer
kn: ಪೂರ್ಣಾಂಕ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Notifications
kn: <b>ಸೂಚನೆಗಳು</b>

en: Labels
kn: ಲೇಬಲ್‌ಗಳು

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: Regular expression
kn: ಹುಡುಕು

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Delimiter
kn: ಡಿಲಿಮಿಟರ್

en: Sources
kn: ಆಕರಗಳು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Metadata
kn: ಮೆಟಾಡಾಟ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Percentage
kn: ಪ್ರತಿಶತ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Timeout
kn: ಕಾಲಾವಕಾಶ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Float
kn: ತೇಲಿಸು

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Misc
kn: ಇತರೆ

en: Values
kn: ಮೌಲ್ಯಗಳು

en: Dataset
kn: ದತ್ತಾಂಶಗಳು

en: Extended
kn: ವಿಸ್ತೃತ

en: File Type
kn: ಕಡತದ ಬಗೆ

en: Accordion
kn: ಅಕಾರ್ಡಿಯಾನ್
