Viewer (1.0.4) - en to gl translation catalogue (87 entries)

en: Title
gl: Título

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Status
gl: Estado

en: Value
gl: Valor

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Type
gl: Tipo

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Download
gl: Descargar

en: File
gl: Ficheiro

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Number
gl: Número

en: Password
gl: Contrasinal

en: Weight
gl: Peso

en: Link
gl: Ligazón

en: Center
gl: Centrar

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Import
gl: Importar

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Default
gl: Predeterminado

en: Summary
gl: Resumo

en: Update
gl: Actualizar

en: Open
gl: Aberta

en: High
gl: Alta

en: Low
gl: Baixa

en: Schedule
gl: Programación

en: Format
gl: Formato

en: Path
gl: Ruta

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Upload
gl: Subir

en: Continue
gl: Continuar

en: Options
gl: Opcións

en: Created
gl: Creado

en: Active
gl: Activo

en: Area
gl: Área

en: Host
gl: Anfitrión

en: Header
gl: Encabezado

en: Footer
gl: Pé de páxina

en: Contains
gl: Contén

en: Is less than
gl: É menor que

en: Is less than or equal to
gl: É menor ou igual a

en: Is equal to
gl: É igual a

en: Is greater than or equal to
gl: É maior ou igual a

en: Is greater than
gl: É maior que

en: Is not equal to
gl: É diferente de

en: N/A
gl: N/D

en: Line
gl: Liña

en: Start Date
gl: Data de Inicio

en: End Date
gl: Data de Fin

en: Inactive
gl: Inactivo

en: Owner
gl: Propietario

en: General
gl: Xeral

en: Table
gl: Táboa

en: Configuration
gl: Configuración

en: Color
gl: Cor

en: Both
gl: Ambos

en: Filters
gl: Filtros

en: Integer
gl: Enteiro

en: Close
gl: Pechar

en: Port
gl: Porto

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Hidden
gl: Oculto

en: Delimiter
gl: Delimitador

en: Sources
gl: Fontes

en: Source
gl: Orixe

en: Source type
gl: Tipo de fonte

en: Empty
gl: Valeiro

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Changed
gl: Cambiado

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Upload File
gl: Subir arquivo

en: Float
gl: Coma flotante

en: Hide
gl: Agochar

en: Subtitle
gl: Subtítulo

en: Values
gl: Valores

en: Column
gl: Columna

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Is empty (NULL)
gl: Está baleiro (NULL)

en: Ends with
gl: Remata en

en: Is not empty (NOT NULL)
gl: Non está baleiro (NOT NULL)
