Viewer (1.0.4) - en to pl translation catalogue (98 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Type
pl: Typ

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Support
pl: Wsparcie

en: Download
pl: Pobierz

en: File
pl: Plik

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: Number
pl: Liczba

en: Password
pl: Hasło

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Center
pl: Środek

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Insert
pl: Wstaw

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Open
pl: Otwarte

en: High
pl: Wysoka

en: Low
pl: Niski

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: Path
pl: Ścieżka

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Options
pl: Opcje

en: Created
pl: Utworzono

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Active
pl: Aktywne

en: Area
pl: Obszar

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Contains
pl: Zawiera

en: Is less than
pl: Mniej niż

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is greater than or equal to
pl: Większy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: N/A
pl: niedostępne

en: Bar
pl: Słupek

en: Line
pl: Linia

en: Start Date
pl: Data początkowa

en: End Date
pl: Data końcowa

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Owner
pl: Właściciel

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: General
pl: Ogólne

en: Table
pl: Tabela

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Color
pl: Kolor

en: Both
pl: Oba

en: Filters
pl: Filtry

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Close
pl: Zamknij

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Labels
pl: Etykiety

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Delimiter
pl: Separator

en: Sources
pl: Źródła

en: Manual
pl: Ręczne

en: Source
pl: Źródło

en: Source type
pl: Typ źródłowy

en: Empty
pl: Pusty

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Criteria
pl: Kryteria

en: Metadata
pl: Metadane

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Percentage
pl: Procenty

en: Add new item
pl: Dodaj nowy element

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Timeout
pl: Czas oczekiwania

en: Float
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa

en: Hide
pl: Ukryj

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Misc
pl: Różne

en: Values
pl: Wartości

en: Column
pl: Kolumna

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Is empty (NULL)
pl: Jest pusty (NULL)

en: Ends with
pl: Kończy się na

en: Pie
pl: Kołowy

en: Is not empty (NOT NULL)
pl: Nie jest pusty (NOT NULL)

en: Enable filtering
pl: Włącz filtrowanie

en: Calendar height
pl: Wysokość kalendarza
