Viewfield (8.x-3.0-beta11) - en to mr translation catalogue (11 entries)

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: View
mr: बघा

en: Display
mr: दाखवा

en: Inline
mr: आतील

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती

en: Type of item to reference
mr: संदर्भास द्यावयाच्या आयटमचा प्रकार

en: Reference method
mr: संदर्भाची पद्धत
