Viewfield (8.x-3.0-beta4) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Views
hi: द्रश्य

en: View
hi: देखें

en: Placeholder tokens
hi: प्लेसहोल्डर टोकन

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Inline
hi: पंक्ति में

en: Edit view
hi: दृश्य सम्पादन

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Display label
hi: प्रदर्शन लेबल

en: Above
hi: ऊपर

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग
