Viewfield (8.x-3.0-beta6) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Yes
it: Sì

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: - None -
it: - Nessuno -

en: View
it: Visualizza

en: Display
it: Visualizzazione

en: Inline
it: In linea

en: Edit view
it: Modifica vista

en: Arguments
it: Parametri

en: Hidden
it: Nascosto

en: Reference
it: Riferimento

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Above
it: Sopra

en: Items to display
it: Elementi da visualizzare

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Field types
it: Tipi di campo

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.

en: Type of item to reference
it: Tipo di elemento da porre in relazione

en: Reference method
it: Metodo di riferimento

en: Visually Hidden
it: Visivamente nascosto

en: Entity reference selection plugin settings
it: Impostazioni per il plugin di selezione di Entity reference
