jQuery-viewport-checker (8.x-1.4) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Development
id: Pengembangan

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: Installed
id: Terinstal

en: Show for the listed pages
id: Tampilkan untuk halaman yang tercantum

en: Hide for the listed pages
id: Sembunyikan untuk halaman yang tercantum

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan jalurnya. Masukkan satu jalur per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Jalur contoh adalah %user-wildcard untuk setiap halaman pengguna. %front adalah halaman depan
