Views Advanced Cache (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Custom
ja: カスタム

en: Arguments
ja: 引数

en: Seconds
ja: 秒

en: Never cache
ja: キャッシュしない

en: Query results
ja: クエリー結果

en: The length of time raw query results should be cached.
ja: クエリーをキャッシュする時間の長さ。

en: Rendered output
ja: 生成された出力

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
ja: 生成された HTML の出力をキャッシュする時間の長さ。

en: @argument title
ja: @argument タイトル

en: @argument input
ja: @argument インプット

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
ja: 未加工のクエリ結果をキャッシュする時間（秒）。

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
ja: レンダリングされたHTML出力をキャッシュする時間（秒）。

en: Custom time values must be numeric.
ja: カスタムの時間の値は数値でなくてはなりません。

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
ja: このフィールドには以下の置換トークンが利用できます。描画順序のためにこのフィールドの後に出現するフィールドは使うことができません。ここにリストされていないフィールドが必要なときはフィールドを並べ替えてください。
