Views Advanced Cache (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Custom
id: Tersuai

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: Seconds
id: Detik

en: Never cache
id: Tidak pernah cache

en: Query results
id: Hasil kueri

en: The length of time raw query results should be cached.
id: Panjang waktu hasil kueri mentah harus di-cache.

en: Rendered output
id: Keluaran yang dihasilkan

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
id: Panjang waktu yang diberikan pada output HTML harus di-cache.

en: @argument title
id: Judul @argument

en: @argument input
id: Masukan @argument

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
id: Lamanya waktu dalam detik hasil kueri mentah harus di-cache.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
id: Lamanya waktu dalam detik output HTML yang dirender harus di-cache.

en: Custom time values must be numeric.
id: Nilai waktu kustom harus berupa angka.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
id: The following replacement tokens are available for this field. Perhatikan bahwa karena urutan rendering, Anda tidak dapat menggunakan bidang yang muncul setelah bidang ini; Jika Anda membutuhkan bidang yang tidak tercantum di sini, atur ulang bidang Anda.
