Views Attachments as Tabs (1.0.0) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Views
tr: Görünümler

en: Fields
tr: Alanlar

en: Tab
tr: Sekme

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Tab weight
tr: Sekme ağırlığı

en: @argument title
tr: @argument başlığı

en: @argument input
tr: @argument girdisi

en: Use replacement tokens from the first row
tr: İlk satırdaki değiştirme belirteçlerini kullan

en: Should replacement tokens be used from the first row
tr: İlk satırdaki değiştirme belirteçleri kullanılsın mı?

en: The following tokens are available. You may use Twig syntax in this field.
tr: Aşağıdaki belirteçler kullanılabilir. Bu alanda Twig söz dizimini kullanabilirsiniz.
