Views Attachments as Tabs (1.0.1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Fields
pt: Campos

en: Tab
pt: Aba

en: Arguments
pt: Argumentos

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Tab title
pt: Título da aba

en: Tab weight
pt: Peso da aba

en: @argument title
pt: @argument título

en: @argument input
pt: @argument entrada

en: Use replacement tokens from the first row
pt: Use tokens de substituição para a primeira linha

en: Should replacement tokens be used from the first row
pt: Tokens de substituição devem ser usados a partir da primeira linha

en: The following tokens are available. You may use Twig syntax in this field.
pt: Os seguintes tokens estão disponíveis. Você pode usar sintaxe Twig neste campo.

en: Tabs display toggle
pt: Alternância de exibição de abas

en: You may include the following allowed HTML tags with these "Replacement patterns": <code>@tags</code>
pt: Você pode incluir as seguintes tags HTML permitidas com esses "Padrões de substituição": <code>@tags</code>
