Views Attachments as Tabs (1.1.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Enable
fr: Activer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Views
fr: Vues

en: Fields
fr: Champs

en: Tab
fr: Onglet

en: Replacement patterns
fr: Motifs de substitution

en: Tab title
fr: Titre de l'onglet

en: Tab weight
fr: Poids de l'onglet

en: @argument title
fr: Titre de @argument

en: @argument input
fr: Saisie de @argument

en: Use replacement tokens from the first row
fr: Utiliser les jetons (tokens) de remplacement de la première ligne

en: Should replacement tokens be used from the first row
fr: Les jetons de remplacement doivent-ils être utilisés à partir de la première ligne

en: The following tokens are available. You may use Twig syntax in this field.
fr: Les jetons (token) suivants sont disponibles. Vous pouvez utiliser la syntaxe Twig dans ce champ.

en: Tabs display toggle
fr: Activer/désactiver l'affichage des onglets

en: You may include the following allowed HTML tags with these "Replacement patterns": <code>@tags</code>
fr: Vous pouvez inclure les balises HTML autorisées avec ces "Motifs de substitution" : <code>@tags</code>
