Views Better REST export (1.0.0) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: delete
tr: sil

en: view
tr: görüntüle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: edit
tr: düzenle

en: Default
tr: Varsayılan

en: Views
tr: Görünümler

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Asc
tr: Artan
