Views Better REST export (1.2.0) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: view
nl: weergeven

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: edit
nl: bewerken

en: Default
nl: Standaard

en: Views
nl: Overzichten

en: Format
nl: Opmaak

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Formats
nl: Formaten

en: Apply
nl: Toepassen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Asc
nl: Oplopend

en: Authentication Provider
nl: Authenticatieprovider
