Views block area (2.0.0-rc1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Views
id: View

en: Block
id: Blok

en: CSS class
id: Kelas CSS

en: Empty
id: Kosong

en: Please select
id: Silahkan pilih

en: Exclude from display
id: Sembunyikan dari tampilan

en: Display even if view has no result
id: Tampilkan walaupun view tidak ada hasilnya

en: Count the number 0 as empty
id: Anggap angka 0 sebagai kosong

en: Hide if empty
id: Sembunyikan jika kosong

en: HTML element
id: Elemen HTML

en: Label HTML element
id: Label elemen HTML

en: Place a colon after the label
id: Letakkan tanda titik dua setelah label

en: Wrapper HTML element
id: Elemen HTML Wrapper

en: Add default classes
id: Tambahkan kelas default

en: Hide rewriting if empty
id: Sembunyikan penulisan ulang jika kosong

en: Override the output of this field with custom text
id: Mengganti keluaran bidang ini dengan teks kustom

en: Content block
id: Blok konten
