Views block area (2.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Views
it: Viste

en: Block
it: Blocco

en: CSS class
it: Classe CSS

en: Empty
it: Vuoto

en: Please select
it: Per favore selezionare

en: Exclude from display
it: Escludi dalla visualizzazione

en: Display even if view has no result
it: Visualizza anche se la vista non da risultati

en: Field label
it: Etichetta del campo

en: Count the number 0 as empty
it: Considera il numero 0 come valore vuoto

en: Hide if empty
it: Nascondi se vuoto

en: HTML element
it: Elemento HTML

en: Label HTML element
it: Etichetta dell'elemento HTML

en: Place a colon after the label
it: Aggiungi due punti (:) dopo l'etichetta

en: Wrapper HTML element
it: Elemento HTML contenitore

en: Add default classes
it: Aggiungi classi predefinite

en: Hide rewriting if empty
it: Nascondi il contenuto modificato se vuoto

en: Override the output of this field with custom text
it: Sovrascrivere l'output di questo campo con testo personalizzato
