Views block area (2.0.0-rc1) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Views
ja: ビュー

en: Block
ja: ブロック

en: CSS class
ja: CSSクラス

en: Empty
ja: 空

en: Please select
ja: 選択してください

en: Exclude from display
ja: 表示から除外

en: Display even if view has no result
ja: ビューの結果が0件でも表示

en: Count the number 0 as empty
ja: 数値が0のものを空として数える

en: Hide if empty
ja: 空の場合は非表示

en: HTML element
ja: HTML要素

en: Label HTML element
ja: HTML要素のラベル

en: Place a colon after the label
ja: ラベルの後ろにコロンを置く

en: Wrapper HTML element
ja: ラッパーHTML要素

en: Add default classes
ja: デフォルトのクラスを追加

en: Hide rewriting if empty
ja: 空の場合はリライトを非表示

en: Override the output of this field with custom text
ja: このフィールドの出力を、指定の文字列で上書き

en: Content block
ja: コンテンツブロック
