Views block area (2.0.0-rc1) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Views
oc: Vistas

en: Block
oc: Blòt

en: CSS class
oc: Classa CSS

en: Empty
oc: Void

en: Exclude from display
oc: Exclure de l'afichatge

en: Display even if view has no result
oc: Afichar meteissa se la vista a pas de resultat

en: CSS Class
oc: Classa CSS

en: Count the number 0 as empty
oc: Considerar lo nombre 0 coma vide

en: Hide if empty
oc: Amagar se vide

en: HTML element
oc: Element HTML

en: Label HTML element
oc: Element HTML de l'etiqueta

en: Place a colon after the label
oc: Plaçar un signe dos punts aprèp l'etiqueta

en: Wrapper HTML element
oc: Element HTML de l'envolopa (wrapper)

en: Add default classes
oc: Apondre las classas CSS per defaut

en: Hide rewriting if empty
oc: Amagar la reescritura se vide
