Views block area (2.0.0-rc1) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Views
ru: Представление

en: Block
ru: Блок

en: CSS class
ru: CSS-класс

en: Empty
ru: Пусто

en: Please select
ru: Пожалуйста, выберите

en: Exclude from display
ru: Исключить из вывода

en: Display even if view has no result
ru: Показывать даже если результат пустой

en: CSS Class
ru: CSS Класс

en: Field label
ru: Метка поля

en: Count the number 0 as empty
ru: Обрабатывать число 0 как пустое значение

en: Hide if empty
ru: Скрыть при пустом значении

en: HTML element
ru: HTML-элемент

en: Label HTML element
ru: Метка HTML-элемента

en: Place a colon after the label
ru: Поставить двоеточие после метки

en: Wrapper HTML element
ru: HTML тег обёртки

en: Add default classes
ru: Добавить классы по умолчанию

en: Hide rewriting if empty
ru: Скрыть перезаписанное, если пусто

en: Override the output of this field with custom text
ru: Переопределить вывод этого поля пользовательским текстом

en: Content block
ru: Контент-блок
