Views block area (2.0.0-rc1) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Views
tr: Görünümler

en: Block
tr: Blok

en: CSS class
tr: CSS sınıfı

en: Empty
tr: Boş

en: Please select
tr: Lütfen seçiniz

en: Exclude from display
tr: Gösterimden dışla

en: Display even if view has no result
tr: Görünüm hiçbir sonuç vermese bile göster

en: Count the number 0 as empty
tr: 0 sayısını boş olarak say

en: Hide if empty
tr: Boşsa gizle

en: HTML element
tr: HTML öğesi

en: Label HTML element
tr: Etiket HTML öğesi

en: Place a colon after the label
tr: Etiketten sonra iki nokta üst üste (:) koy

en: Wrapper HTML element
tr: Kapsayıcı HTML öğesi

en: Add default classes
tr: Ön tanımlı sınıfları ekle

en: Hide rewriting if empty
tr: Boşsa yeniden yazmayı gizle

en: Override the output of this field with custom text
tr: Bu alanın çıktısını özel metinle geçersiz kıl

en: Content block
tr: İçerik bloğu
