Views block override (1.2.3) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: None
ja: なし

en: Views
ja: ビュー

en: Pager ID
ja: ページャーID

en: Allow
ja: 許可

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Order
ja: オーダー

en: Sort
ja: 並べ替え

en: More link text
ja: 続きへのリンクのテキスト

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: The text to display for the more link.
ja: 続きへのリンクに表示するテキスト

en: Allow settings
ja: 設定を許可

en: Expose sort
ja: ソートを公開する

en: Contextual filters
ja: コンテクスチュアルフィルター
