Views Bootstrap (5.5.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (40 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: List
ca: Llistat

en: Description
ca: Descripció

en: all
ca: tot

en: - None -
ca: - Cap -

en: Image
ca: Imatge

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Display
ca: Visualització

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Medium
ca: Mitjana

en: Collapsed
ca: Plegat

en: Alignment
ca: Alineació

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: <None>
ca: <Cap>

en: Columns
ca: Columnes

en: About
ca: Detalls

en: Effect
ca: Efecte

en: Title field
ca: Camp títol

en: Uses
ca: Usos

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
ca: Podeu fer servir tokens de camp com a "Patrons de reemplaçament" utilitzat a "Reescriu la sortida d'aquest camp" per a tots els camps.

en: Responsive
ca: Responsiu

en: Caption for the table
ca: Llegenda per la taula

en: Table details
ca: Detalls de la taula

en: Summary title
ca: Títol del resum

en: Table description
ca: Descripció de la taula

en: Provide additional details about the table to increase accessibility.
ca: Proporcioneu detalls addicionals sobre la taula per augmentar l'accessibilitat.

en: Default column classes
ca: Classes predeterminades de la columna

en: Add the default views column classes like views-col, col-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
ca: Afegeix les classes predeterminades de la columna de la vista com views-col, col-1 i clearfix a la sortida. Podeu usar això per a reduir ràpidament el volum de marcat que proporciona la vista de forma predeterminada, al cost de fer una mica més difícil aplicar-hi CSS.

en: Custom column class
ca: Classe personalitzada de la columna

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
ca: Classes addicionals a afegir a cada columna. Separades per un espai.

en: Default row classes
ca: Classes predeterminades de la fila

en: Adds the default views row classes like views-row, row-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
ca: Afegeix les classes predeterminades de la fila de la vista com views-row, row-1 i clearfix a la sortida. Podeu usar això per a reduir ràpidament el volum de marcat que proporciona la vista de forma predeterminada, al cost de fer una mica més difícil aplicar-hi CSS.

en: Custom row class
ca: Classe predeterminada de la fila

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
ca: Classes addicionals a afegir a cada fila. Separades per un espai.

en: A title semantically associated with your table for increased accessibility.
ca: Un títol associat semànticament amb la vostra taula per a una major accessibilitat.
