Views Bootstrap (5.5.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (92 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: all
hu: mind

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Image
hu: Kép

en: Body field
hu: Törzs mező

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Views
hu: Nézetek

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Medium
hu: Közepes

en: Collapsed
hu: Összecsukott

en: Middle
hu: Közép

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Fade
hu: Áttünés

en: Slide
hu: Csúsztatás

en: Interval
hu: Időköz

en: Tabs
hu: Fülek

en: <None>
hu: < Nincs >

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Pause on hover
hu: Szüneteltetés a kurzor rávitelekor

en: About
hu: Leírás

en: Effect
hu: Hatás

en: Hover
hu: Egér az elem felett

en: Title field
hu: Cím mező

en: Uses
hu: Használat

en: Show navigation
hu: Navigáció mutatása

en: Wrap
hu: Törés

en: Equal
hu: Egyenlő

en: Image field
hu: Képmező

en: Tab field
hu: Fül mező

en: Image Alignment
hu: Képigazítás

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
hu: Minden mezőhöz megadhatóak mező vezérjelek a „Mező kimenetének felülírása” beállításban használt „Helyettesítési minták” alapján.

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó

en: Justified
hu: Sorkizárt

en: Breakpoints
hu: Töréspontok

en: Select the field that will be used as the title.
hu: A címként használt mező kiválasztása.

en: Caption for the table
hu: A tábla címe

en: Table details
hu: Tábla részletei

en: Summary title
hu: Összegző cím

en: Table description
hu: Tábla leírása

en: Provide additional details about the table to increase accessibility.
hu: Az akadálymentesség érdekében megadható további információ a táblázatról.

en: Default column classes
hu: Alapértelmezett osztályok hozzáadása az oszlopokhoz

en: Add the default views column classes like views-col, col-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
hu: A <em>Views</em> modul alapértelmezett <code>views-col</code>, <code>col-1</code> és <code>clearfix</code>
    oszlop-osztályainak hozzáadása a kimenethez. Használatával könnyedén csökkenthető az alapból nyújtott kódfájlok mennyisége, viszont nehézkesebb lesz a CSS alkalmazása rájuk.

en: Custom column class
hu: Az oszlop egyéni osztálya

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
hu: A CSS-osztály, amely minden oszlopra érvényes. Több osztály megadása esetén az osztályokat szóközzel kell elválasztani.

en: Default row classes
hu: Alapértelmezett osztályok hozzáadása a sorokhoz

en: Adds the default views row classes like views-row, row-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
hu: A <em>Views</em> modul alapértelmezett <code>views-row</code>, <code>row-1</code> és <code>clearfix</code>
    sor-osztályainak hozzáadása a kimenethez. Használatával könnyedén csökkenthető az alapból nyújtott kódfájlok mennyisége, viszont nehézkesebb lesz a CSS alkalmazása rájuk.

en: Custom row class
hu: A sor egyéni osztálya

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
hu: A CSS-osztály, amely minden sorra érvényes. Több osztály megadása esetén az osztályokat szóközzel kell elválasztani.

en: Bootstrap Grid
hu: Bootstrap rács

en: Bootstrap Accordion
hu: Bootstrap harmonika

en: Bootstrap Tab
hu: Bootstrap fül

en: Show indicators
hu: Jelzők megjelenítése

en: Select the field that will be used as the tab.
hu: A fülként használt mező kiválasztása.

en: Tab Type
hu: Fül típusa

en: Make tabs equal widths of their parent
hu: A fülek a szülőikkel azonos szélességűek legyenek.

en: Bootstrap Media Object
hu: Bootstrap médiaobjektum

en: Bootstrap Table
hu: Bootstrap táblázat

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right.
          Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
hu: A vízszintes elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és így halad jobbra.
    A függőleges elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és lefelé halad.

en: Heading field
hu: Bevezető mező

en: Bootstrap styles
hu: Bootstrap stílusok

en: Striped
hu: Csíkozott

en: Bordered
hu: Keretezett

en: Condensed
hu: Tömörített

en: Extra Small
hu: Extra kicsi

en: A title semantically associated with your table for increased accessibility.
hu: Az akadálymentesség érdekében a táblázathoz kapcsolt cím.

en: Bootstrap List Group
hu: Bootstrap listacsoport

en: To make a table scroll horizontally on small devices.
hu: A táblázat vízszintesen görgethetővé tétele kis méretű eszközökön.

en: @style style will not display without the "@field" setting.
hu: @style stílus nem lesz megjelenítve "@field" beállítása nélkül.

en: The <a href="https://www.drupal.org/project/views_bootstrap">Views Bootstrap module</a> adds styles to Views to output the results of a view as several common <a href="http://getbootstrap.com/components/">Twitter Bootstrap</a> components.
hu: A <a href="https://www.drupal.org/project/views_bootstrap">Views Bootstrap modul</a> stílusokat ad a <em>Nézetek</em> modulhoz, hogy egy nézet eredményeit számos általános <a href="http://getbootstrap.com/components/">Twitter Bootstrap</a> komponensként jelenítse meg.

en: Views Twitter Bootstrap Components.
hu: Views Twitter Bootstrap komponensek

en: Panel title field
hu: Panel cím mező

en: Select the field that will be used as the accordian panel titles.
hu: A harmonika panel címeiként használt mező kiválasztása.

en: Displays rows in a Bootstrap Accordion.
hu: A sorokat egy Bootstrap harmonikában jeleníti meg.

en: Displays rows in a Bootstrap Grid layout
hu: A sorokat egy Bootstrap rács elrendezésben jeleníti meg

en: Displays rows in a Bootstrap List Group.
hu: A sorokat egy Bootstrap listacsoportban jeleníti meg.

en: Select the field that will be used as the media object heading.
hu: A médiaobjektum fejléceként használt mező kiválasztása.

en: Select the field that will be used as the media object image.
hu: A médiaobjektum képeként használt mező kiválasztása.

en: Align the media object image left or right.
hu: A médiaobjektum-kép igazítása balra vagy jobbra.

en: Select the field that will be used as the media object body.
hu: A médiaobjektum törzseként használt mező kiválasztása.

en: Displays rows in a Bootstrap Media Object.
hu: A sorokat egy Bootstrap médiaobjektumban jeleníti meg.

en: Displays rows in Bootstrap Tabs.
hu: A sorokat Bootstrap fülekként jeleníti meg.

en: Displays rows in a Bootstrap table.
hu: A sorokat egy Bootstrap táblázatban jeleníti meg.
