Views Bootstrap (5.5.0-rc3) - en to sv translation catalogue (46 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Top
sv: Överst

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Views
sv: Vyer

en: Display
sv: Visa

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Warning
sv: Varning

en: Medium
sv: Mellan

en: Last
sv: Sista

en: First
sv: Första

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Info
sv: Information

en: Fade
sv: Tona

en: Slide
sv: Glida

en: Interval
sv: Intervall

en: Tabs
sv: Flikar

en: <None>
sv: <Ingen>

en: Tab type
sv: Fliktyp

en: Columns
sv: Kolumner

en: About
sv: Om

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Effect
sv: Effekt

en: Button text
sv: Knapptext

en: Title field
sv: Titelfält

en: Light
sv: Ljust

en: Uses
sv: Använder

en: Primary
sv: Primär

en: Secondary
sv: Sekundär

en: Image field
sv: Bildfält

en: Dark
sv: Mörkt

en: Wrapper class
sv: Omslutande klass

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
sv: Klassen att tillhandahålla för omsvepningen, utanför listan.

en: List class
sv: Klass för lista

en: The class to provide on the list element itself.
sv: Klassen att tillhandahålla för själva listelementet.

en: Responsive
sv: Följsam

en: Breakpoints
sv: Brytpunkter

en: Custom column class
sv: Anpassad kolumnklass
