Views Bootstrap (5.3.2) - en to fi translation catalogue (51 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: List
fi: Lista

en: Description
fi: Kuvaus

en: all
fi: kaikki

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Image
fi: Kuva

en: Default
fi: Oletus

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Views
fi: Näkymät

en: Display
fi: Näyttö

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Success
fi: Onnistui

en: Warning
fi: Varoitus

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Middle
fi: Keskellä

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Info
fi: Tieto

en: Interval
fi: Vaihteluväli

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: <None>
fi: <Ei valintaa>

en: Columns
fi: Palstat

en: Pause on hover
fi: Pysäytä hiiren ollessa päällä

en: About
fi: Tietoja

en: Button text
fi: Painiketeksti

en: Title field
fi: Otsikkokenttä

en: Uses
fi: Käyttää

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Wrapper class
fi: Ympäröivän elementin luokka

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
fi: Voit käyttää korvausmerkkejä "korvauskuvioita kohden", näitä käytetään kaikille kentille kohdassa "uudelleenkirjoita näkymässä".

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
fi: Listan ulkopuolelle asetettavan ympäröivän elementin CSS-luokka.

en: List class
fi: Listan luokka

en: The class to provide on the list element itself.
fi: Lista-elementin luokka

en: Responsive
fi: Responsiivinen

en: Caption for the table
fi: Kuvateksti taulukolle

en: Table details
fi: Taulukon tiedot

en: Summary title
fi: Tiivistelmän otsikko

en: Table description
fi: Taulukon kuvaus

en: Provide additional details about the table to increase accessibility.
fi: Syötä lisätietoja taulukkoon liittyen parantaaksesi sen saavutettavuutta.

en: Default column classes
fi: Sarakkeen oletusluokat

en: Custom column class
fi: Kustomoitu sarakeluokka

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
fi: Kullekin sarakkeelle asetettavat lisäluokat välilyönnein eroteltuina.

en: Default row classes
fi: Oletus-riviluokat

en: Adds the default views row classes like views-row, row-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
fi: Lisää näkymien tulosteeseen oletus-riviluokat kuten views-row, row-1 ja clearfix. Voit käyttää tätä vähentääksesi nopeasti näkymän oletuksena tarjoaman markupin määrää. Tämä saattaa hankaloittaa CSS:n toteuttamista.

en: Custom row class
fi: Kustomoitu riviluokka

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
fi: Kullekin riville asetettavat lisäluokat välilyönnein eroteltuina.
