Views Bootstrap (8.x-3.10) - en to da translation catalogue (48 entries)

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: all
da: alle

en: - None -
da: - Ingen -

en: Image
da: Billede

en: Default
da: Standard

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Vertical
da: Vertikal

en: Success
da: Succes

en: Warning
da: Advarsel

en: Middle
da: Midt

en: Alignment
da: Justering

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Tabs
da: Faner

en: <None>
da: -Ingen-

en: Columns
da: Kolonner

en: About
da: Om

en: Button text
da: Knaptekst

en: Title field
da: Titelfelt

en: Uses
da: Bruger

en: Primary
da: Primær

en: Image field
da: Billedfelt

en: Wrapper class
da: Wrapper-klasse

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
da: Du kan bruge felt-token i "Erstatningsmønstre" som de bruges i "Omskriv output fra dette felt".

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
da: Klasse (class) der skal bruges til at omgive listen.

en: List class
da: Listeklasse

en: The class to provide on the list element itself.
da: Klasse (class) der skal bruges på selve listeelementet.

en: Responsive
da: Responsivt

en: Caption for the table
da: Beskrivelse af tabellen

en: Table details
da: Tabeldetaljer

en: Summary title
da: Resumétitel

en: Table description
da: Tabelbeskrivelse

en: Provide additional details about the table to increase accessibility.
da: Giv yderligere oplysninger om tabellen for at øge tilgængeligheden.

en: Default column classes
da: Standard kolonneklasser

en: Add the default views column classes like views-col, col-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
da: Tilføj standard kolonneklasser som f.eks. views-col, col-1 og clearfix til outputtet. Du kan bruge dette til hurtigt at reducere mængden af markup i outputtet men det betyder at det bliver mere besværligt at anvende CSS.

en: Custom column class
da: Brugerdefineret kolonneklasse

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
da: Yderligere klasser på hver kolonne. Adskilt af mellemrum.

en: Default row classes
da: Standard rækkeklasser

en: Adds the default views row classes like views-row, row-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
da: Tilføj standard rækkeklasser som f.eks. views-row, row-1 og clearfix til outputtet. Du kan bruge dette til hurtigt at reducere mængden af markup i outputtet men det betyder at det bliver mere besværligt at anvende CSS.

en: Custom row class
da: Brugerdefineret rækkeklasse

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
da: Yderligere klasser på hver række. Adskilt af mellemrum.

en: A title semantically associated with your table for increased accessibility.
da: En titel som er semantisk knyttet til din tabel for at øge tilgængeligheden.
