Views Bootstrap (8.x-3.9) - en to el translation catalogue (38 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: List
el: Λίστα

en: Description
el: Περιγραφή

en: all
el: όλα

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Image
el: Εικόνα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Success
el: Επιτυχία

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Medium
el: Μέσο

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Interval
el: Περίοδος

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: About
el: Περί

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Title field
el: Τίτλος πεδίου

en: Uses
el: Χρήσεις

en: The class to provide on the list element itself.
el: Η κλάση που παρέχεται στο ίδιο το στοιχείο λίστας.

en: Table details
el: Λεπτομέρειες πίνακα

en: Summary title
el: Τίτλος περίληψης

en: Table description
el: Περιγραφή πίνακα

en: Provide additional details about the table to increase accessibility.
el: Παρέχετε πρόσθετα στοιχεία σχετικά με τον πίνακα για να αυξήσετε την προσβασιμότητα.

en: Default column classes
el: Προκαθορισμένες κλάσεις στήλης

en: Custom column class
el: Προσαρμοσμένη κλάση στήλης

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
el: Πρόσθετες κλάσεις για την κάθε στήλη. Χωρισμένες με ένα κενό.

en: Default row classes
el: Προκαθορισμένες κλάσεις σειράς

en: Custom row class
el: Προσαρμοσμένη κλάση σειράς

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
el: Πρόσθετες κλάσεις που θα παρέχονται σε κάθε σειρά. Διαχωρισμένες με ένα κενό.
