Views Bootstrap (8.x-3.9) - en to gl translation catalogue (32 entries)

en: Title
gl: Título

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: List
gl: Lista

en: Description
gl: Descrición

en: all
gl: todos

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Image
gl: Imaxe

en: Default
gl: Predeterminado

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Views
gl: Vistas

en: Display
gl: Visualización

en: Warning
gl: Alerta

en: Medium
gl: Medio

en: Middle
gl: Medio

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Info
gl: Información

en: Interval
gl: Intervalo

en: Tabs
gl: Lapelas

en: About
gl: Información

en: Button text
gl: Texto do botón

en: Title field
gl: Campo de título

en: Uses
gl: Usos

en: Primary
gl: Primario

en: Wrapper class
gl: Clase do envoltorio

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
gl: Podes usar comodines de campo, de acordo aos "Patróns de remplazo" que se utiliza en "Reescribir a saída deste campo" para todos os campos.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
gl: A clase a proporcionar o contenedor, afora da lista.

en: List class
gl: Clase da listaxe

en: The class to provide on the list element itself.
gl: A clase para proporcionar o elemento da lista en sí.
