Views Bulk Edit (8.x-2.5) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Edit
it: Modifica

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Revision information
it: Informazione sulla revisione

en: Revision log message
it: Messaggio di revisione per il log

en: Edit media
it: Modifica contributi multimediali

en: Briefly describe the changes you have made.
it: Descrivere brevemente le modifiche apportate.
