Views Bulk Operations (VBO) (8.x-3.0-rc1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Cancel
id: Batal

en: Action
id: Tindakan

en: Views
id: View

en: Access denied
id: Akses ditolak

en: Clear
id: Bersihkan

en: No items selected.
id: Tidak ada yang dipilih.

en: Apply
id: Terapkan

en: Examples
id: Contoh

en: Cancel the selected user accounts
id: Membatalkan keanggotaan akun anggota tertentu

en: When cancelling these accounts
id: Ketika membatalkan akun-akun ini

en: Selected actions
id: Aksi yang dipilih

en: Action title
id: Judul aksi

en: The title shown above the actions dropdown.
id: Judul ditampilkan di atas dropdown tindakan.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via email.
id: Ketika diaktifkan, pengguna harus mengonfirmasi pembatalan akun melalui email.

en: When enabled, the user will receive an email notification after the account has been canceled.
id: Ketika diaktifkan, pengguna akan menerima notifikasi email setelah akun dibatalkan.

en: Notify user when account is canceled
id: Beri tahu pengguna ketika akun dibatalkan.

en: Apply to selected items
id: Terapkan pada yang dipilih
