Views Bulk Operations (VBO) (8.x-3.7) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Name
hi: नाम

en: Views
hi: द्रश्य

en: Access denied
hi: प्रवेश निषेध

en: OR
hi: या

en: 1 item | @count items
hi[0]: १ वस्तु
hi[1]: @count वस्तुएं

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: No items selected.
hi: कुछ भी चुना हुआ नहीं है।

en: Apply
hi: लागू करें

en: Action title
hi: क्रिया शीर्षक
