Views Bulk Operations (VBO) (8.x-3.7) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Next
tr: Sonraki

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Action
tr: Eylem

en: Name
tr: İsim

en: Views
tr: Görünümler

en: Access denied
tr: Erişim engellendi

en: OR
tr: VEYA

en: 1 item | @count items
tr[0]: 1 öğe
tr[1]: @count öğe

en: Clear
tr: Temizle

en: No items selected.
tr: Seçili öğe yok.

en: Apply
tr: Uygula

en: Examples
tr: Örnekler

en: Execute
tr: Çalıştır

en: - Choose an operation -
tr: - Bir işlem seçiniz -

en: Cancel the selected user accounts
tr: Seçilen kullanıcı hesaplarını iptal et

en: When cancelling these accounts
tr: Bu hesapları iptal ederken

en: Selected actions
tr: Seçilen eylemler

en: Action title
tr: Eylem başlığı

en: The title shown above the actions dropdown.
tr: Eylemler açılır listesinin üstünde gösterilen başlık.

en: Apply to selected items
tr: Seçilen öğelere uygula
