Views CSV Source (1.0.2) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Views
id: View

en: Contains
id: Mengandung

en: Does not contain
id: Tidak mengandung

en: Is equal to
id: Sama dengan

en: Is not equal to
id: Tidak sama dengan

en: Average
id: Purata

en: Count
id: Jumlah

en: Maximum
id: Maksimum

en: Regular expression
id: Ekspresi reguler

en: empty
id: kosong

en: contains
id: mengandung

en: Starts with
id: Mulai dengan

en: Is empty (NULL)
id: adalah kosong (NULL)

en: not empty
id: tidak kosong

en: Ends with
id: Diakhiri dengan

en: Sum
id: Jumlah

en: begins
id: mulai

en: ends
id: diakhiri

en: Does not start with
id: Jangan mulai dengan

en: Does not end with
id: Tidak diakhiri dengan

en: Length is shorter than
id: Panjangnya lebih pendek dari

en: shorter than
id: lebih pendek dari

en: Length is longer than
id: Panjangnya lebih panjang dari

en: longer than
id: lebih panjang dari

en: Group results together
id: Kelompokkan hasil bersama

en: Is not empty (NOT NULL)
id: tidak kosong (Not Null)

en: File selection
id: Pemilihan file
