Views CSV Source (1.0.2) - en to th translation catalogue (30 entries)

en: Value
th: ค่า

en: Views
th: ดู

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Does not contain
th: ไม่ประกอบด้วย

en: Is equal to
th: เท่ากับ

en: Is not equal to
th: ไม่เท่ากับ

en: Average
th: เฉลี่ย

en: Count
th: จำนวน

en: Maximum
th: อย่างสูง

en: Regular expression
th: การแสดงออกปกติ

en: Minimum
th: อย่างต่ำ

en: empty
th: ว่างเปล่า

en: contains
th: ประกอบด้วย

en: Starts with
th: เริ่มต้นด้วย

en: Is empty (NULL)
th: ว่างเปล่า ( null )

en: not empty
th: ไม่ว่างเปล่า

en: Ends with
th: ลงท้ายด้วย

en: Sum
th: ผลรวม

en: begins
th: เริ่มต้น

en: ends
th: ปลาย,สิ้นสุดลง

en: Does not start with
th: ไม่ได้เริ่มต้นด้วย

en: not_begins
th: ไม่_เริ่มต้น

en: Does not end with
th: ไม่ได้ลงท้ายด้วย

en: not_ends
th: ไม่_สิ้นสุด

en: Length is shorter than
th: ความยาวจะสั้นกว่า

en: shorter than
th: สั้นกว่า

en: Length is longer than
th: ความยาวไม่เกิน

en: longer than
th: ยาวกว่า

en: Group results together
th: กลุ่มผลลัพธ์เดียวกัน

en: Is not empty (NOT NULL)
th: ไม่ว่างเปล่า (ไม่ NULL)
