Views CSV Source (1.0.5) - en to et translation catalogue (37 entries)

en: Value
et: Väärtus

en: Views
et: Vaated

en: Contains
et: Sisaldab

en: Does not contain
et: Ei sisalda

en: Is equal to
et: võrdne

en: Is not equal to
et: pole võrdne

en: Average
et: Keskmine

en: Count
et: Arv

en: Maximum
et: Maksimum

en: Expose
et: Muuda nähtavaks

en: Operator
et: Tehtemärk

en: Regular expression
et: Regulaaravaldis

en: Minimum
et: Miinimum

en: empty
et: tühi

en: Values
et: Väärtused

en: contains
et: sisaldab

en: regex
et: regulaaravaldis

en: Starts with
et: Algab millega

en: Is empty (NULL)
et: on tühi (NULL)

en: not empty
et: pole tühi

en: Ends with
et: Lõpeb millega

en: Sum
et: Summa

en: begins
et: algab

en: ends
et: lõppeb

en: Does not start with
et: Ei alga

en: not_begins
et: ei_alga

en: Does not end with
et: Ei lõppe

en: not_ends
et: ei lõppe

en: Length is shorter than
et: Pikkus on lühem kui

en: shorter than
et: lühem kui

en: Length is longer than
et: Pikkus on pikem kui

en: longer than
et: pikem kui

en: Group results together
et: Grupeeri tulemused

en: Is not empty (NOT NULL)
et: Pole tühi (NOT NULL)

en: Reduce
et: Vähenda

en: File selection
et: Faili valik

en: Group item
et: Grupeeri element
