Views custom link (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Icon Settings
pt: Configurações do ícone

en: Fields
pt: Campos

en: Arguments
pt: Argumentos

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: About
pt: Sobre

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: @argument title
pt: título @argument

en: @argument input
pt: entrada @argument

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
pt: Deve adicionar alguns campos adicionais a esta exibição antes de usar este campo. Estes campos podem ser marcados como <em>Excluir da exibição</em> se preferir. Observe que, devido à ordem de renderização, não é possível usar os campos que vêm após este campo; se você precisar de um campo não listado aqui, reorganize os seus campos.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
pt: Os seguintes tokens de substituição estão disponíveis para este campo. Observe que, devido à ordem de renderização, você não pode utilizar campos que vêm após este campo; se você precisar de um campo não listado aqui, reorganize seus campos.
