Views custom link (8.x-1.0-alpha7) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: None
tr: Hiçbiri

en: Views
tr: Görünümler

en: Fields
tr: Alanlar

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: About
tr: Hakkında

en: @argument title
tr: @argument başlığı

en: @argument input
tr: @argument girdisi

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
tr: Bu alanı kullanmadan önce bu görüntüye bazı ek alanlar eklemeniz gerekir. İsterseniz bu alanlar <em>Görüntüden dışla</em> olarak işaretlenebilir. Görüntü oluşturma sırası nedeniyle, bu alandan sonra gelen alanları kullanamayacağınızı unutmayın; burada listelenmeyen bir alana ihtiyacınız olursa alanlarınızı yeniden düzenleyin.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
tr: Aşağıdaki değiştirme belirteçleri bu alan için kullanılabilir. Görüntü oluşturma sırası nedeniyle, bu alandan sonra gelen alanları kullanamayacağınızı unutmayın; burada listelenmeyen bir alana ihtiyacınız olursa alanlarınızı yeniden düzenleyin.
