Views custom link (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: None
hu: Nincs

en: Views
hu: Nézetek

en: Icon Settings
hu: Ikonbeállítások

en: Fields
hu: Mezők

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: About
hu: Leírás

en: @argument title
hu: @argument cím

en: @argument input
hu: @argument bemenet

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
hu: További mezőkre van szükség, mielőtt ez a mező használható lenne. Ezek a mezők <em>Ne legyen megjelenítve</em> beállítással rendelkezhetnek. A renderelési sorrend miatt a jelen mező után további mezők nem használhatóak; amennyiben a megfelelő mező nem jelenik meg, a mezősorrend megváltoztatása szükséges.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
hu: A következő behelyettesítő vezérjelek érhetőek el ehhez a mezőhöz. Fontos tudni, hogy a megjelenítési sorrend miatt a már csak ez után következő mezők itt még nem használhatóak. Ha szükséges, át kell rendezni a mezők sorrendjét.

en: the Font Awesome icon list
hu: a Font Awesome ikonok listája

en: Name of the Font Awesome Icon. See @iconsLink for valid icon names, or begin typing for an autocomplete list.
hu: A Font Awesome ikon neve. Az érvényes ikonnevek a @iconsLink címen találhatóak. A begépelt név automatikusan kiegészül.
