Views custom link (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Prefix
uk: Префікс

en: Suffix
uk: Суфікс

en: None
uk: Немає

en: Views
uk: Види

en: Icon Settings
uk: Параметри піктограм

en: Fields
uk: Поля

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: About
uk: Про модуль

en: @argument title
uk: @argument заголовок

en: @argument input
uk: @argument введення

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
uk: Перш ніж використовувати це поле потрібно додати в це відображення деякі додаткові поля. Ці поля, за потреби, можуть мати позначку <em>Вилучити з відображення</em>. Зверніть увагу, що через послідовне відтворення неможливо використовувати поля, котрі йдуть після цього поля; якщо є потреба в полі, якого тут не перелічено, переставте поля.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
uk: Для цього поля дійсні наступні замінники. Зверніть увагу, що через послідовне відтворення неможливо використовувати поля, котрі йдуть після цього поля; якщо є потреба в полі, якого тут не перелічено, переставте поля.
