Views Custom Permissions (8.x-1.3) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Remove
it: Elimina

en: Weight
it: Peso

en: Views
it: Viste

en: Operation
it: Operazione

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display.
it: Solo gli utenti con il permesso selezionato sono abilitati ad accedere a questa visualizzazione
