Views data export (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Title
de: Titel

en: Subject
de: Betreff

en: Description
de: Beschreibung

en: None
de: Keine

en: Category
de: Kategorie

en: Views
de: Ansichten

en: Filename
de: Dateiname

en: Display
de: Anzeige

en: Keywords
de: Schlüsselwörter

en: Company
de: Firma

en: Method
de: Methode

en: Delimiter
de: Begrenzer

en: Limit
de: Begrenzung

en: Metadata
de: Metadaten

en: Formats
de: Formate

en: Export settings
de: Exporteinstellungen

en: Encoding
de: Kodierung

en: Attach to
de: Anhängen an

en: Batch size
de: Stapelverarbeitungsgröße

en: Creator
de: Urheber

en: Displays
de: Anzeigen

en: Multiple displays
de: Mehrere Anzeigen

en: Strip HTML
de: HTML entfernen

en: Facet settings
de: Facetten-Einstellungen

en: Redirect path
de: Weiterleitungspfad

en: Data export
de: Datenexport

en: Could not write to temporary output file for result export (@file). Check permissions.
de: Die temporäre Ausgabedatei für das Exportergebnis (@file) konnte nicht erstellt werden. Prüfen Sie die Schreibrechte.

en: Batch
de: Stapel

en: no limit
de: keine Begrenzung

en: Facet source
de: Facetten-Quelle

en: Exporting data...
de: Exportiere Daten...

en: Export complete. Download the file <a download href=":download_url"  data-download-enabled="false" id="vde-automatic-download">here</a>.
de: Export beendet. Die Datei kann <a download href=":download_url" data-download-enabled="false" id="vde-automatic-download">hier</a> heruntergeladen werden.

en: Export complete. Download the file <a download href=":download_url" data-download-enabled="true" id="vde-automatic-download">here</a> if file is not automatically downloaded.
de: Export beendet. Laden Sie die Datei <a download href=":download_url" data-download-enabled="true" id="vde-automatic-download">hier</a> herunter, wenn der Download nicht automatisch startet.

en: Download @format
de: @format herunterladen
