Views data export (8.x-1.3) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Subject
fr: Objet

en: Manager
fr: Gestionnaire

en: None
fr: Aucun(e)

en: Category
fr: Catégorie

en: Views
fr: Vues

en: Filename
fr: Nom du fichier

en: Display
fr: Affichage

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: Company
fr: Société

en: Method
fr: Méthode

en: Delimiter
fr: Délimiteur

en: Limit
fr: Limite

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Export settings
fr: Paramètres de l'exportation

en: Encoding
fr: Codage

en: Attach to
fr: Attacher à

en: Batch size
fr: Taille du lot

en: Creator
fr: Créateur

en: Escape character
fr: Caractère d'échappement

en: Displays
fr: Affichages

en: Multiple displays
fr: Affichages multiples

en: Strip HTML
fr: Retirer les balises HTML

en: Last modified by
fr: Dernière modification par

en: Redirect path
fr: Chemin de redirection

en: Data export
fr: Exportation de données

en: Export the view results to a file. Can handle very large result sets.
fr: Exporter les résultats de la vue dans un fichier. Peut traiter des ensembles de résultats très larges.

en: Could not write to temporary output file for result export (@file). Check permissions.
fr: Impossible d'écrire dans le fichier de rendu temporaire pour le résultat d'exportation (@file). Veuillez vérifier les droits.

en: The filename that will be suggested to the browser for downloading purposes. You may include replacement patterns from the list below.
fr: Le nom de fichier qui sera proposé au navigateur pour le téléchargement. Vous pouvez inclure les motifs de remplacement de la liste ci-dessous.

en: Custom redirect path
fr: Redirection personnalisée

en: Exporting data...
fr: Exportation des données...

en: @percentage% complete. Time elapsed: @elapsed
fr: @percentage% terminés. Durée écoulée : @elapsed

en: Export complete. Download the file <a download href=":download_url"  data-download-enabled="false" id="vde-automatic-download">here</a>.
fr: Export terminé. <a download href=":download_url" data-download-enabled="false" id="vde-automatic-download">Télécharger le fichier</a>.

en: Export complete. Download the file <a download href=":download_url" data-download-enabled="true" id="vde-automatic-download">here</a> if file is not automatically downloaded.
fr: Export terminé. <a download href=":download_url" data-download-enabled="true" id="vde-automatic-download">Cliquer ici pour télécharger le fichier</a> si le téléchargement ne démarre pas automatiquement.
